Medzinárodný filmový festival Art Film Fest prinesie do Košíc množstvo kvalitných filmov a bohatý sprievodný program, ktorého súčasťou bude aj prezentácia Ateliéru vizuálnych efektov formou púťových atrakcií s realtime kľúčovaním a 3D virtuálnou realitou.

Atelíér predstavia okrem súčasných študentov Patrika Mariniaka, Mariána Valoviča a Lukáša Jankovčína aj absolvent Tibor Meliš a Ľubomír Timko.

O zapojení našich študentov hovoria takto:

Za označením VFX Day sa skrýva skupina prednášok a prezentácií, ktoré budú súčasťou festivalového programu v stredu 19. júna 2019. Ich spoločným menovateľom budú vizuálne efekty, vo svete známe práve pod značkou VFX. Art Film Fest ukáže návštevníkom, akým spôsobom profesionáli tieto efekty vytvárajú, a že je to možné a rozšírené aj v našich podmienkach. Rozprávať o nich bude tvorca vizuálnych efektov Lukáš Jankovčin, režisér a animátor Andrej Kolenčík, experimentálny tvorca Tibor Meliš, alebo Ľubomír Timko Marek Ježo zo slovenského štúdia Blue Faces, ktoré sa podieľalo aj na snímkach sérií o Harrym Potterovi či Avengers.

https://www.artfilmfest.sk/blog/aktuality/2019/05/art-film-fest-ponukne-inspiracie-aj-filmovym-profesionalom-ci-potencialnym-tvorcom-spoznajte-jeho-industry-program/?fbclid=IwAR3WxjxqzbhFM1T7zKFU0lWomyLG2iB1eoHZDFiZ3dq09Sn5rYvcQOTYbs0

Fotodokumentácia